5. "B" tým přivezl vítězství z Bystřice n. P.
"B" tým přivezl vítězství z Bystřice n. P.

4:6
( 1:0, 0:3, 3:3 )
HHK Velké Meziříčí "B"
Beno (Dinga) - Kintr, Ludvík, Šimon, Dudák, Čejka, Škorpík, Jakeš, Peňáz, Musil, Pavelka, Svoboda, Mach, Bednář Daniel, Zítka, Klíma
Šeba (od 48. minuty Štourač) - Pokorný, Chlubna – Buďa, Burian Martin – Doležal, Karásek -  Kudláček Jiří, Štěpánek, Šoukal – Tůma Libor, Barák, Tůma Martin – Bednář Dominik, Smejkal, Dundálek
9. Šimon (Ludvík, Musil), 45. Škorpík (Ludvík, Klíma), 47. Ludvík (Svoboda, Klíma), 48. Bednář Daniel (Peňáz, Šimon)
24. Dundálek (Karásek, Doležal), 26. Bednář Dominik (Dundálek), 32. Štěpánek (Chlubna, Kudláček J.), 53. Šoukal (Chlubna, Kudláček J.), 54. Bednář Dominik (Smejkal), 60. Kudláček J.
Fiksa, Balcar

Potřetí za sebou skončilo utkání meziříčského béčka výsledkem 6:4. Ale až tentokrát to bylo v jejich prospěch. Opět se jeho hráči museli posílit svými kolegy z juniorky a udělali dobře. Jejich mladší spoluhráči se postarali o rovnou polovinu branek!

Od začátku zápasu se hrál svižný a bojovný hokej. Ani jeden z týmů na nic nečekal a oba se snažily vytvářet tlak na soupeřovu bránu. Zatímco však u té domácí zazvonily pouze dvě tyčky, tak do té druhé padl v deváté minutě gól. K bystřickému Šimonovi se šťastně odrazil Šebou vyražený puk po střele Ludvíka. A snad i proto, že se úvodní část obešla bez vyloučení, tak do jejího konce už žádná další branka nepadla.

První zvrat v utkání načal po čtyřech minutách prostřední třetiny Dundálek. Po nahrávce Doležala jej vyslal do útočného pásma kolmicí Karásek. Po Dominikově střele si Beno na svém betonu zacouval s pukem až do sítě. O dvě minuty později přidala třetí lajna hostů svůj druhý gól. Po asistenci Dundálka využil přesilovku jeho jmenovec Bednář. Ve 32. minutě zvýšili hráči HHK už na 3:1. Po pěkné kombinaci Chlubny a J. Kudláčka zavěsil při hře 4 : 4 do odkryté brány Štěpánek.

Začátek poslední části byl rozkouskován několikerým ošetřováním hráčů a tempo zápasu značně opadlo. A tak z ničeho nic, po nedůrazu hostů před vlastní bránou, snížil ve 45. minutě Škorpík na jednobrankový rozdíl. A když stejnou chybu meziříčští zopakovali v dalších dvou následujících minutách, bylo to najednou 4:3 pro Zubry. Po oddechovém čase se hráči béčka HHK uklidnili a znovu začali dobývat útočné pásmo. Vyplatilo se jim to v 53. minutě. Chlubna vyslal do nájezdu po levém křídle J. Kudláčka, který naservíroval před prázdnou Šoukalovi. O rozhodující gól se o minutu později postaral Dominik Bednář. Po náhře Smejkala nahodil zpoza brány puk do Benovy výstroje a domácí brankář si dal svůj druhý vlastní gól. Minutu před koncem šli bystřičtí do přesilové hry, kterou ještě vylepšili odvoláním Bena. Jejich soupeř se při bránění výhry notně zapotil, ale konec byl šťastnější. Do střely od modré se položil J. Kudláček. Od něj se puk odrazil do středního pásma, Jiří se ještě stačil zvednout a vteřinu před koncem se trefil do prázdné.

Tímto vítězstvím si béčko HHK zajistilo třetí místo po základní části.

Další výsledek:
Náměšť – Zastávka 6:2
V. Bíteš „B“ - volno

V posledním zápase základní části vylepšíme pro HHK bítešský týden. K možná až třem vzájemným duelům Áček v play – off JM kraje přidáme i ten náš, s béčkem Spartaku. Odehrajeme jej v sobotu 2.3.2019 doma od  17.30 hodin.