Štourač (Šeba) – Pokorný, Rašner - Peterka, Bradáč – Burian Martin, Střecha Libor – Smažil - Kudláček Jiří, Štěpánek, Šoukal - Smejkal, Barák, Tichý – Chlubna, Tůma Martin, Malec – Vrána, Bernat
Bednář Václav (Máj) – Strnad Miroslav, Němec, Kejda, Doležal, Strnad Tomáš, Špaček, Jirák, Sklenář, Bulička, Pálka, Ošmera, Bednář Miroslav, Kohút, Sázavský Michal, Lainka
18. Lainka (Jirák), 37. Jirák (Ošmera, Špaček), 50. Lainka (Kohút), 58. Bednář M. (Kohút)
34:38
(0:0, 0:0, 0:0 - 0:0)
88
Marek – Kotrba, Roupec

Úvodní dvě třetiny prvního finálového utkání se podobaly jako vejce vejci. Domácí hokejisté se neustále tlačili do útočného pásma a zasypávali bránu hostí spoustou střel. Góly ovšem dávali hráči Náměště.

Tím prvním využil v 18. minutě Lainka přesilovou hru, když mu přihrával Jirák. Tři minuty před koncem druhé části pak na 2:0 pro hosty upravil Jirák s asistencemi Ošmery a Špačka.

Od začátku poslední třetiny už diktovali tempo zápasu favorité z Náměště. Pod heslem, že nejlepší obrana je útok přidali na bruslení a důrazu a rázem byli lepším týmem. V polovině třetiny jim to přineslo třetí gól z hokejky Lainky po příhře Kohúta. Hráči HHK nedokázali na nátlakovou hru svých protivníků najít žádnou odpověď. Když se k tomu přidala i určitá frustrace z nepřekonatelného V. Bednáře v soupeřově bráně, tak zápas spěl k jednoznačnému výsledku. Poslední tečku ve skóre pak udělali sami nešťastným vlastním gólem v 58. minutě, před koncem oslabení. Branka byla připsána M. Bednářovi, jemuž nahrál Kohút.

Stav série – 0:1

O třetí místo:

Bystřice - Zastávka 8:5

Stav série – 1:0

Druhé finálové utkání nás čeká v Náměšti, v pátek 29.3.2019 od 16.45 hodin. Případné třetí, rozhodující, by se hrálo v sobotu 30.3.2019 v 17.00.