5. Béčko obsadilo druhé místo v Krajské soutěži Vysočiny
Béčko obsadilo druhé místo v Krajské soutěži Vysočiny
2.4.2019 B-tým

Autor: Jiří Mráz

Druhé finálové utkání Krajské soutěže mužů Kraje Vysočina začalo podle očekávání. Domácí hokejisté se snažili co nejdříve rozhodnout utkání ve svůj prospěch. A dařilo se jim to velmi záhy. Už v první minutě je poslal do vedení M. Bednář po přihrávce Lainky. O sedm minut později stejná dvojice zvýšila na 2:0 a vypadalo to, že zápas bude mít jednoznačný průběh. Hostující hráči však byli proti. Postupně vyrovnali hru i šance ke skórování. To vše zúročili v přesilové hře v poslední minutě úvodní části. Barák vyhrál buly na Smejkala, ten prodloužil na modrou a Libor Střecha prostřelil vše, co stálo před ním.

Začátek prostřední třetiny však béčku HHK zase utekl. Už po dvou minutách vedla Náměšť znovu o dva góly zásluhou Kejdy. Opět na kontakt se její soupeř dostal v polovině utkání. Přímočarou akci začal ve svém obranném pásmu Karásek příhrou na Dundálka, který vyslal do jízdy Hubla a bylo to 3:2. Přes snahu obou týmů, kdy se útoky takřka pravidelně střídaly, však už ke změně stavu nedošlo.

Závěrečná část začala náporem meziříčských a díky němu se jim ve 42. minutě podařilo vyrovnat. Po akci Štěpánka se Šoukalem zakončil Jiří Kudláček. Hned z útoku po vhazování však znovu dostal Náměšť do vedení Doležal a ve 46. minutě už to bylo díky Jirákovi 5:3. Hosté to však nevzdali a o minutu později snížil Štěpánek na 5:4. V 50. minutě využil domácí Jirák přesilovku a nikdo neví, co by se dělo, kdyby v 52. minutě uznali rozhodčí HHK regulérní gól. Pro domnělé postavení mimo hru však zůstalo jen u kdyby. Závěrečná hra bez brankáře se pak hostům nepovedla a Jirák svojí třetí trefou definitivně rozhodl boj o zlato.

Meziříčské béčko tak obsadilo druhé místo v soutěži. Po loňské bramborové medaili je to určitě úspěch a všem, kteří se na něm podíleli, je třeba poděkovat.

Konečný stav série – 2:0