Kekula (Kvapil) - Hnát, Štěrba, Augustin, Nunvář, Bouška, Hejtmánek, Boštík, Lidmila, Vařejčko, Štefka, Zoulík, Kyncl, Martinů, Holec, Prokopec, Tobiáš, Cihlář
Pestr – Chlubna, Bradáč, Peterka, Smejkal, Štěpánek, Dundálek, Kudláček Jiří, Barák, Hubl, Šoukal, Tůma Martin, Malec
14. Kyncl (Martinů), 25. Martinů (Kyncl, Štěrba), 32. Štefka (Cihlář), 51. Martinů  (Augustin)
2. Tůma M., 8. Kudláček J. (Peterka), 15. Hubl (Barák), 46. Hubl (Kudláček J.), 60. Smejkal (Dundálek, Štěpánek)
45:35
(0:0, 0:0, 0:0 - 0:0)
135
Sedlák – Kalus, Motýl

Domácí hokejisté odehráli první třetinu velice opatrně až zakřiknutě. Zřejmě ještě měli v paměti debakl z předchozího utkání v Náměšti, kdy úvodní část prohráli 0:4. Hostující hráči náležitě využívali oken v obranné hře Poličky a dokázali toho využít i gólově. Už ve druhé minutě tak dlouho otravoval rozehrávku beků Spartaku Martin Tůma, až jim sebral puk a pod překvapeným Kekulou jej zasunul do brány. V osmé minutě vypustil Peterka do sóla přes celou polovinu kluziště Jiřího Kudláčka. Ten po průniku mezi třemi domácími hráči objel i gólmana a zvýšil na 0:2. Ke snížení stavu ve 14. minutě dopomohl Poličce její soupeř chybou v rozehrávce a tak se mohl po přihrávce Martinů radovat Kyncl. V následující minutě si ale vzali meziříčští dvoubrankové vedení nazpátek. Barák našel před odkrytou polovinou brány Hubla, který se v koncovce nemýlil.

Od začátku druhé části se obraz hry začal postupně měnit. Domácí hráči začali rychleji bruslit, přidali na důrazu a zlepšili přechod přes střední pásmo. Díky tomu se stále častěji dostávali do přečíslení a následnému ostřelování branky HHK. Ve 25. minutě snížil Martinů po přihrávkách Štěrby a Kyncla na 2:3 aby o sedm minut později vyrovnal Štefka s asistencí Cihláře. Až do konce třetiny vládl na ledě domácí tým a hosté z Mezu se pouze zuby nehty bránili. Za to, že neinkasovali vícekrát můžou poděkovat Miroslavu Pestrovi ve své bráně, jenž musel zneškodnit i trestné střílení ve 38. minutě.

Poslední třetina začala stejně jako skončila ta předchozí. Náporem domácího Spartaku. Jeho soupeř se dostával pouze do sporadických výpadů, ale nutno říct, že o to nebezpečnějších. Ve 46. minutě, při jednom z nich, nepohlídali domácí beci předbrankový prostor a Hubl po nahrávce od Jiřího Kudláčka dostal béčko HHK opět do vedení. To ovšem vydrželo jenom pět minut, když po chybě hostující obrany sebral puk Augustin a vyzval pak Kyncla k vyrovnání. Domácí pak ještě zvýšili tlak na Pestrovu bránu a jejich vítězný gól doslova visel ve vzduchu. Opak byl ovšem pravdou. V poslední minutě vyrazila do útoku první lajna HHK a povedenou kombinací rozhodla 9 vteřin před sirénou zápas ve svůj prospěch. Zakončoval Smejkal po nahrávkách Štěpánka a Dundálka.

Zastávka - volno

Příští zápas odehrajeme v neděli  9.2.2020 od 16.15 hodin na domácím ledě proti Zastávce.

Ve středu 12.2.2020 opět doma budeme dohrávat odložený zápas s Telčí. Začátek je v 18.00 hodin.