10:1
( 4:0, 4:0, 2:1 )
HHK Velké Meziříčí "B"
Sestavy
Helešic (od 53. minuty Tůma Tomáš) – Vandas, Hamřík, Trnka, Kovář, Brabec, Horák, Válak, Kotačka, Sigmund, Mikeš, Vysloužil, Alexa, Procházka, Trojan, Krutiš
Šeba – Smejkal, Střecha Libor – Kučera, Hubl – Kuřátko, Pokorný – Kudláček Jiří, Štěpánek, Pejchal – Karásek, Havliš, Vrána - Úlovec, Barák, Tůma Martin
Branky a nahrávky
5. Krutiš (Mikeš, Trojan), 6. Vysloužil (Trnka), 10. Krutiš (Brabec, Kotačka), 20. Procházka (Kovář, Hamřík), 28. Procházka, 34. Sigmund (Procházka), 37. Kotačka (Krutiš), 38. Alexa, 56. Hamřík, 60. Vysloužil (Trojan, Mikeš)
Doležal – Křivohlavý, Souček

Od úvodní minuty bylo jasné, kdo je favoritem utkání. Domácí tým byl ve všech herních činnostech o třídu výš a po celý zápas diktoval průběh hry. Do vedení mu pomohla hned první přesilovka v páté minutě po střele Krutiše. Vzápětí dostali stejnou výhodu i hosté, ale po odražené střele se dostal do sóla Vysloužil a bylo to 2:0. Třetí branku pak přidal v 10. minutě Krutiš a pro hosty to vypadalo na ručník. Do konce třetiny se jim však dařilo bránit útokům svého soupeře a v jejím úplném závěru dokonce dostali možnost další početní výhody. Naložili s ní ale tak, jako s tou první. Opět to skončilo únikem domácího hráče a Procházka jim dal do šatny čtvrtý gól.

Meziříčské však ani tento stav nepoložil a v prostřední části alespoň opticky srovnali hru. Dokázali se více dostávat před Helešicovu bránu a i ve střelách se domácím vyrovnali. Do jejich největší šance se po polovině zápasu dostal Hubl, ale svůj nájezd neproměnil. Budějovičtí dokázali v této fázi utkání skórovat pouze jednou. Ve 28. minutě dal jejich pátý gól Procházka. Všechno si ovšem vynahradili mezi 34. a 38. minutou, kdy třemi brankami rozhodli o výsledku.

V poslední třetině už hra ztratila náboj a ubylo vzruchu před oběma brankami. Domácí hokejisté pod dojmem jasného výsledku hráli více na krásu. Hostující hráči se sice snažili stav ještě zkorigovat, ale jejich šance končily na pozorné soupeřově obraně. Čestný gól nakonec přeci jenom dali. V přesilové hře ve 46. minutě dotlačil Vrána puk za Helešice. Asistovali mu Havliš s Karáskem. Poslední slovo měly opět Budějovice. Nejprve v 56. minutě skóroval Hamřík, aby v té poslední, z přesilovky, trefil desítku Vysloužil.

Příští zápas odehrajeme už ve čtvrtek 28.10.2021 od 18.00 hodin na domácím ledě v derby proti Velké Bíteši.
A hned v sobotu 30.10.2021 zajíždíme na led Chotěboře. Začátek utkání je v 18.00 hodin.