HC Žihadla Moravské Budějovice
10:3
( 1:2, 4:1, 5:0 )
HHK Velké Meziříčí "B"
Helešic (od 51. minuty Atanasiadis) - Hamřík, Trnka, Kovář, Horák, Kotačka, Sigmund, Mikeš, Vysloužil, Alexa, Procházka, Trojan, Krutiš, Theimer, Šťáva, Bazala, Nováček
Juda Petr (od 49. minuty Šeba) - Kučera, Smejkal - Chlubna, Pokorný - Kuřátko - Sobotka, Štěpánek, Pejchal - Barák Martin, Kudláček Jiří, Burian Martin - Karásek, Vrána, Šandera
16. Nováček (Krutiš, Mikeš), 30. Nováček (Krutiš, Šťáva), 31. Kotačka (Trojan), 36. Mikeš (Krutiš), 36. Bazala (Sigmund), 42. Sigmund (Trojan, Bazala), 43. Šťáva (Krutiš, Nováček), 47. Procházka (Trojan, Sigmund), 48. Mikeš (Krutiš), 51. Nováček (Šťáva, Mikeš)
9. Šandera (Kuřátko), 16. Sobotka (Štěpánek, Kučera), 33. Pejchal (Štěpánek, Sobotka)
Mejzlík - Mareček Jan, Mareček Tomáš

Téměř dvě třetiny drželi hosté krok s domácím favoritem. V 9. minutě se dokonce ujali vedení zásluhou Šandery, jemuž přihrával Kuřátko. V 16. minutě se pak dostali do dvoubrankového vedení. Útočnou akci od Kučery přes Štěpánka zakončil Sobotka. I když se v téže minutě podařilo domácím snížit po střele Nováčka, i tak šli hráči béčka HHK do šaten s nadějným stavem.

Až ve 30. minutě Budějovice srovnaly skóre utkání opět díky Nováčkovi. Hned o minutu později využil početní výhodu Kotačka a rázem to bylo 3:2 pro domácí. Na to ještě dokázali meziříčští odpovědět ve 33. minutě, kdy byl Pejchal na konci úspěšné kombinace prvního útoku. Potom však přišla pro hosty smolná 36. minuta. Vůbec se jim nepovedla početní výhoda, v níž jim ujel Mikeš a vzápětí zvýšil Bazala už na 5:3.

V poslední třetině pak budějovičtí zklidnili hru a rychlými kombinacemi navyšovali brankový rozdíl. Během prvních deseti minut pětkrát skórovali a upravili tím konečný výsledek na 10:3. Hráči z Mezu se sice snažili tlaku svého soupeře odolávat, ale už neměli čím domácí přehrát. Naskytly se jim ještě dvě šance v přesilovkách, ale ty se prostě nedařily. Ve 48. minutě v ní dostali devátý gól a tu následující, těsně před koncem, si domácí hokejisté už pohlídali.

Zbývající 1. zápasy čtvrtfinále:

Světlá nad S. - Telč 8:3
Chotěboř – Humpolec 4:1
Pelhřimov - Velká Bíteš 5:0

Druhý zápas čtvrtfinále play-off odehrajeme ve středu 2.2.2022 od 18.15 hodin na domácím ledě. Ten třetí pak v neděli 6.2.2022 opět v M. Budějovicích. Začátek utkání je v 17.00 hodin.