7:1
( 1:1, 5:0, 1:1 )
HHK Velké Meziříčí "B"
Koubský (Drahozal) – Svoboda, Piskač Daniel, Adam, Kořínek, Kopecký, Štros, Kubát, Přibyl, Dolinský, Kohout, Šíma, Vála, Mendl, Doležal Jaroslav, Blažek, Kozlík, Doležal Jakub, Pokorný
Štourač (od 40. minuty Juda Petr) – Vondráček, Kochánek – Kučera, Němec - Smejkal, Viskot - Kuřátko - Sobotka, Štěpánek, Havliš – Rozmarín, Kudláček Jiří, Vlašín Michal – Broža, Burian Martin, Vrána
6. Kozlík (Vála), 21. Piskač (Dolinský), 28. Kohout (Piskač, Doležal Jakub), 31. Doležal Jaroslav, 32. Blažek (Kozlík, Vála), 33. Přibyl (Svoboda, Pokorný), 51. Kozlík (Blažek, Kubát)
Fiksa, Kopeček – Klouda, Kašpar

Úvodních deset minut zápasu patřilo náporu domácího týmu. Díky pozorné obraně Velmezu z něj však vytěžili pouze jeden gól, když se v šesté minutě trefil Kozlík. Od poloviny třetiny se hra postupně vyrovnala a tak se v útoku začali prosazovat i hosté. Ve 14. minutě se jim podařilo i vyrovnat. Po vysunutí Štěpánkem se z nájezdu nemýlil Sobotka.

Rozhodující fází utkání se stala druhá část. Meziříčští opět potvrdili, že se jim v ní vůbec nic nedaří a tato perioda jim prohrává většinu zápasů. Vše začalo už v první minutě, v níž Piskač potrestal hrubou chybu v rozehrávce soupeře. O sedm minut později ujel hostům při jejich přesilovce Kohout a bylo to 3:1. Vrcholem zmaru béčka HHK byly necelé tři minuty těsně po polovině utkání, kdy Světlá třemi góly rozhodla o výsledku.

V poslední třetině se sice nadále hrálo většinou před hostující brankou, ale domácí už se více věnovali udržení výsledku než aby za každou cenu skórovali. Podařilo se jim to pouze jednou. V 51. minutě využil početní výhodu Kozlík. I meziříčští ještě několikrát ohrozili Koubského bránu, ale na vylepšení stavu to nestačilo.

Zbývající výsledky 1. zápasů čtvrtfinále:
Chotěboř - Telč 6:3
Pelhřimov - Velká Bíteš 4:1
Moravské Budějovice - Humpolec 4:8

Druhý zápas se Světlou nad S. odehrajeme už ve středu 25.1.2023 na domácím ledě. Začátek bude v 19.00 hodin.
Třetí díl čtvrtfinále nás pak čeká ve Světlé v neděli 29.1.2023 od 17.00 hodin.