3. B tým
  5. Béčko vstoupilo do nové sezóny
Béčko vstoupilo do nové sezóny
4.10.2023 B-tým

"B" tým Velkého Meziříčí vstoupil do nové sezóny dvěma zápasy na stadionech soupeřů. V neděli 8.10. v 18:30 se již představí na velkomeziříčském ledě, kde vyzve loňského vítěze Krajské ligy mužů Vysočiny - Pelhřimov.

09. 28. 2023
HC Chotěboř
6:2
( 2:0, 3:1, 1:1 )
HHK Velké Meziříčí "B"
HC Chotěboř
Pešek (od 40. minuty Rulf) – Kříž, Lacina, Pecen, Hospodka Jan, Hospodka Jakub, Vlček, Březina, Svoboda, Křišťan, Mašek, Pejchal Radim, Suchý, Slanař, Dymák, Něměc
Juda Petr – Smejkal, Kochánek – Kameník, Orseh - Sobotka, Štěpánek, Pejchal Martin – Milotinský, Havliš, Burian Martin – Chlubna, Barák Michal, Vrána
HC Chotěboř
4. Svoboda (Křišťan), 10. Hospodka Jan (Pecen), 23. Křišťan (Vlček, Hospodka Jakub), 23. Mašek (Svoboda), 26. Vlček (Mašek), 60. Vlček (Mašek)
28. Sobotka (Pejchal M., Štěpánek), 43. Pejchal M. (Smejkal, Štěpánek)
Jan Mareček – Sapík, Jeletz

V nekompletní sestavě a bez jediného společného tréninku odjížděli hráči béčka HHK k úvodnímu zápasu sezóny do Chotěboře. Taktika tak byla jasná - bránit svoji polovinu kluziště a spoléhat na brejky. Domácí se sice ujali vedení už ve čtvrté minutě zásluhou Svobody, ale do vyložených šancí je hosté nepouštěli. A co prošlo obranou, pochytal vynikající Petr Juda. Na druhý gól čekala Chotěboř až do 10. minuty, kdy se prosadil Jan Hospodka, ale to bylo v první třetině všechno.

Škoda první poloviny prostřední části, v níž domácí rozhodli o výsledku zápasu. Nejprve ve 23. minutě dvěma slepenými brankami odskočili na 4:0. O tři minuty později využil Vlček přesilovku a vypadalo to pro hokejisty z Mezu na debakl. Ale ti se nevzdávali. Ve 28. minutě předvedli krásnou kombinaci Štěpánek s Pejchalem a Sobotkovi nezbylo než zasunout do prázdné. Po tomto gólu domácí přeci jenom polevili v tlaku a začali více myslet i na vlastní obranu.

Do poslední třetiny vstoupili meziříčští s předsevzetím zkorigovat nepříznivý stav. Začali skvěle. Ve 43. minutě zůstal sám před Rulfem Martin Pejchal a snížil na 5:2. Přihráli mu Štěpánek se Smejkalem. A bojovali dál. V dalším průběhu utkání se třikrát ubránili přesilovkám svého soupeře, z toho 40 vteřin jenom ve třech. Navíc v 53. minutě chytil Petr Juda i trestné střílení. Na lepší výsledek ale zbylo málo času i málo sil. Symbolickou tečku za zápasem tak udělal domácí Vlček, který těsně před koncem dotlačil puk do Judovy brány pošesté.

( 1:1, 0:1, 0:3 )
Máj (Dohnal) – Krčál, Ošmera, Strnad, Sázavský, Hort, Mojdl Matěj, Mojdl Patrik, Dvořák Michal, Kala, Budín, Přidal, Dvořák Libor, Kejda, Maštalíř, Veškrna, Dvořák Lukáš
Juda Petr (Pestr) – Střecha Libor, Smejkal – Kameník, Orsech - Viskot, Kuřátko - Sobotka, Štěpánek, Pejchal – Milotinský, Rozmarín, Havliš - Vrána, Bíbr, Chlubna - Burian Martin, Barák Michal
3. Sázavský (Krčál, Přidal), 22. Veškrna (Mojdl P.)
6. Smejkal (Pejchal, Střecha L.), 26. Pejchal (Sobotka), 44. Sobotka (Smejkal, Štěpánek), 58. Rozmarín (Smejkal), 60. Havliš
7:7
0:2
v oslabení 0:1
31:38
65
Sibera – Kotačka, Strádal

První dvě třetiny se podobaly jako přes kopírák. Už ve třetí minutě šli do vedení domácí Sázavským po asistencích Přidala s Krčálem. V 6. minutě dokázali hosté odpovědět Smejkalem, když mu přihrávali Libor Střecha a Pejchal. Kromě množství střel na obou stranách to bylo z úvodní části všechno.

V prostřední části Náměšť skórovala dokonce už za dvě minuty díky Veškrnovi po nahrávce Patrika Mojdla. Ve 26. minutě bylo ovšem znovu srovnáno. Po přihrávce Sobotky střílel Pejchal. Poté se hra poněkud uklidnila a ubylo i šancí na obou stranách.

Vyrovnané utkání rozhodli hráči béčka HHK v poslední třetině třemi brankami. Nejprve ve 44. minutě při přesilové hře zakončil kombinaci Štěpánka se Smejkalem Lukáš Sobotka. V 58. minutě v přesilovce 4 na 3 přesně střílel Rozmarín. Na jeho gól přispěl svým třetím bodem v utkání Lukáš Smejkal. V závěrečné minutě domácí ještě odvolali brankáře, za což je vzápětí potrestal pátým gólem Havliš. Kaňkou na konci zápasu pak byly dva vyšší tresty pro hokejisty z Mezu za zbytečné řeči.

Další výsledky 2. kola KLM Vysočiny:

Pelhřimov – Světlá nad S. 4:5 PP
Telč - M. Budějovice 5:4
Bystřice nad P. – Ledeč nad S. 1:8
Humpolec – V. Bíteš 3:4 PP

První utkání sezóny na novém domácím ledě odehrajeme v neděli 8.10.2023 proti Pelhřimovu. Hrát se bude od 18.30 hodin.