Horák (Pavlíček) – Prokop, Tušer, Havlík Tomáš, Smejkal David, Bína Adam, Kret František, Bína Jan, Kříž Petr, Kret Vojtěch, Erat, Kříž Adam, Novák, Kříž David, Kotrba, Chvátal, Svoboda, Bakus
Mašek (Pestr) – Smejkal Lukáš, Střecha Libor – Kuřátko, Němec - Hammer - Milotínský, Štěpánek, Pejchal – Chlubna, Havliš, Vrána - Barák
9. Bakus (Novák), 11. Chvátal (Bína J., Bakus), 14. Bína A. (Kříž A.), 14. Kotrba (Smejkal D.), 33. Chvátal (Bína J.), 35. Smejkal D., 44. Tušer (Novák, Bína A.), 58. Kret V. (Erat), 60. Tušer
4. Vrána (Chlubna, Střecha L.),19. Chlubna (Střecha L., Smejkal L.), 20. Střecha L. (Havliš, Vrána), 23. Pejchal (Střecha L., Štěpánek), 34. Štěpánek, 51. Pejchal (Štěpánek)
50:30
(0:0, 0:0, 0:0 - 0:0)
172
Mareček – Helešic, Peří

Až bude béčko HHK jezdit na venkovní zápasy alespoň ve třech pětkách, bude vozit více bodů než dosud. Ne že by v Telči jeho 12 borců nestíhalo, spíš naopak, ale ač se to nezdá rozhodující, síly ke konci zápasu přeci jenom chybí.

Hosté se sice ujali ve čtvrté minutě vedení gólem Vrány, ale byla to ojedinělá útočná akce, protože od začátku zápasu čelili tlaku svého soupeře. Když šla Telč ve 14. minutě dvěma slepenými brankami do vedení 4:1, vypadalo to na jednoznačný průběh. V samém závěru třetiny ovšem meziříčští využili dvou chyb domácích a zásluhou Chlubny a Libora Střechy snížili na rozdíl jediného gólu.

Po třech minutách prostřední části dokonce Pejchal vyrovnal na 4:4 a začínalo se od znovu. Tato třetina pak přinesla vyrovnaný hokej. Hráči SK se prezentovali častou střelbou hlavně v přesilovkách. Většinu jich však Filip Mašek, jenž v bráně béčka skvěle debutoval, pochytal. Překonal jej až ve 33. minutě Chvátal, na nějž o minutu později odpověděl Štěpánek. Skóre třetiny pak o další minutu později uzavřel domácí David Smejkal a Telč si tak udržela jednobrankové vedení.

V závěrečné části vrhli hosté poslední zbytky sil do útoku. Nebyl to sice žádný trvalý tlak, ale více ze hry měli. Škoda, že si ve 44. minutě nepohlídali Tušera, který z dorážky zvýšil na 7:5. Druhá trefa Martina Pejchala v 51. minutě jim však ještě dala naději na zvrat. K tomu, bohužel, ani při přesilové hře už nedošlo. Zápas rozhodl v 58. minutě telčský Vojtěch Kret a devátý gól pak poslal do opuštěné brány Mezu Tušer.

Další výsledky 4. kola:

Velká Bíteš – Ledeč nad S. 6:5
Bystřice nad P. – Světlá nad S. 2:4
Humpolec - M. Budějovice 0:6
Pelhřimov - Chotěboř 3:7

V příštím, 5. kole přivítáme na domácím ledě Bystřici nad Pernštejnem. Hrát se bude v neděli 22.10.2023 od 17.15 hodin.