7:2
( 4:1, 2:1, 1:0 )
HHK Velké Meziříčí "B"
Bartošek (Kepák) – Budín, Urbánek, Šidák Adam, Novák, Petrčka, Pospíšil, Trnka Dominik, Rozmahel, Jarolím, Dittrich, Vodák, Sokolík, Říčka, Kazlepka, Svatuška, Klimeš
Pestr (od 12. minuty Mašek) – Koželuh, Smejkal – Viskot, Kuřátko –  Sobotka, Štěpánek, Pejchal – Milotinský, Broža, Bíbr – Burian Martin, Havliš, Chlubna
1. Dittrich, 12. Petrčka (Jarolím), 12. Sokolík (Šidák), 20. Budín (Petrčka, Jarolím), 22. Klimeš (Kazlepka, Vodák), 39. Klimeš, 59. Dittrich
19. Burian M. (Havliš, Kuřátko), 32. Sobotka (Pejchal, Koželuh)
Sibera – Mezlík, Poledna

Béčko HHK přestalo dávat góly. Už minule v Humpolci dokázali jeho hráči z několika šancí proměnit jenom dvě. A nyní v Bíteši měli tutovek snad ještě víc. Není se pak čemu divit, že ve vyrovnané první třetině vedli domácí po dvanácti minutách 3:0. Hned v 1. minutě se trefil Dittrich a v uvedené 12. minutě skóroval Spartak dokonce dvakrát zásluhou Petrčky a Sokolíka. Poté šel do hostující branky místo Pestra Mašek. Když v 19. minutě po přihrávkách Havliše s Kuřátkem snížil na 3:1 Martin Burian vypadalo to, že se hokejisté z Mezu konečně chytili. Poslední slovo měl však domácí Budín a vrátil tak svému týmu tříbrankový náskok.

Druhá část začala stejně jako ta předchozí. V její druhé minutě zvýšil na 5:1 Klimeš a meziříčští znovu zpytovali svědomí za svoji „obrannou" činnost. Dále následovala desetiminutovka promarněných šancí, v níž vynikli hlavně hosté. Gól dali až v čase 32:00. Po dvaceti vteřinách přesilovky zakončil Sobotka povedenou kombinaci Pejchala s Koželuhem. Bíteši, jenž byla rychlejší a přesnější se opět povedl konec třetiny. Ve 39. minutě přidává její šestý úspěch Klimeš.

Poslední třetina byla ve znamení marného dobývání Bartoškovy brány hostujícími hráči. Hokejisté Spartaku se soustředili pouze na hlídání výsledku, při němž spoléhali jednak na svého výborného gólmana a jednak na rychlé brejky. Větší zápletka tak nastala až v samém závěru utkání. V předposlední minutě dostali meziříčští šanci hrát až do konce přesilovku 5 na 3 a do ní odvolali Maška z brány. Rozehráli ji ovšem tak mizerně, že hned po sedmi vteřinách jim vypíchl puk Dittrich a uzavřel stav zápasu.

Další výsledky 7. kola:

Chotěboř – Humpolec 3:4 pp
Pelhřimov - Telč 6:4
Náměšť nad O. - Bystřice nad P. 10:1
Světlá nad S. – Ledeč nad S. 6:4

V příštím kole zajíždíme v sobotu 11.11.2023 do Ledče nad Sázavou. Začátek utkání bude v 17.00 hodin.