Juda (Pestr) - Orsech, Koželuh - Střecha Libor, Vondráček - Kučera, Smejkal - Sobotka, Štěpánek, Pejchal - Milotinský, Broža, Rozmarín - Chlubna, Havliš, Burian Martin - Vrána
Vacek (Tržil) - Trnka, Kotačka, Sigmund, Vysloužil, Trojan, Krutiš, Pucher, Brabec, Salát, Kravec, Novák, Štorek, Rytnauer, Lander, Válek
41. Sobotka (Štěpánek, Pejchal), 46. Milotinský (Broža, Pejchal), 59. Střecha L. (Vondráček, Broža)
26:38
(0:0, 0:0, 0:0 - 0:0)
70
Sibera - Kotačka,Tichý

V 9. kole Krajské ligy k nám přijel druhý celek tabulky z Moravských Budějovic. Jeho hráči se ujali vedení už na začátku 3. minuty. Po chybné rozehrávce v domácím obranném pásmu se zmocnil puku Sigmund, který nabil na gól Novákovi. Po vedoucí brance pak byli aktivnější budějovičtí, ale projevilo se to pouze množstvím střel na Judovu bránu. Do vyložených šancí ale domácí hokejisté svého soupeře nepouštěli a tak úvodní třetina skončila poměrem 0:1.

V prostřední části byli hosté opět častěji na puku, ale v útočném pásmu se déle udrželi pouze ve svých dvou přesilovkách. Meziříčští postupně hru vyrovnali, ale k nějakému úspěšnému zakončení jim vadila nepřesná střelba. Díky pozorným obranám na obou stranách se tak diváci žádného gólu nedočkali.

Obraz hry se změnil ve třetí periodě. Hráči z Mezu zjistili, že se nemají až tak čeho bát a postupně zatlačili své protivníky před Vackovu bránu. Pomohlo jim k tomu vyrovnání již po 22 vteřinách, kdy Sobotka prostrčil puk přes hostujícího gólmana. Asistovali mu Pejchal se Štěpánkem. Skóre následně otočil ve 46. minutě Milotinský, jenž po přihrávkách Pejchala s Brožou prostřelil Vacka z mezikruží. I po této brance pokračovali domácí v tlaku aby tak drželi Budějovice co nejdále od své brány. Na začátku 59. minuty zkusili hosté power – play. Hned po buly jim však sebral puk Broža, ten se pak přes Vondráčka dostal k Liboru Střechovi, který do prázdné nezaváhal.

( 1:0, 1:1, 2:1 )
Uher (Urban) - Svoboda, Adam, Kořínek, Špatenka, Kubát, Pokorný, Kratochvíl, Kalenský, Koudela, Mendl, Mečiar, Krejčí, Kohout, Kozlík, Doležal, Blažek
Juda Petr (Pestr) - Orsech, Smejkal - Vondráček, Kuřátko - Kochánek, Němec - Sobotka, Štěpánek, Pejchal - Milotinský, Broža, Burian Martin - Chlubna, Havliš, Vrána
14. Kratochvíl, 40. Mečiar, 42. Kratochvíl, 48. Kořínek (Mečiar)
38. Broža (Vondráček, Milotinský), 53. Štěpánek (Pejchal, Vondráček)
9:3
0:1
28:41
217
Fiksa - Klouda, Šťastná

Po zápase s druhým týmem tabulky zajíždělo béčko HHK na led toho prvního ze Světlé nad Sázavou. Jeho hráči měli stejný záměr – opět překvapit jednoho z favoritů ligy. A utkání mělo nakonec i podobný průběh, až na ten výsledek.

Světlá byla od začátku o krok rychlejší a přesnější v kombinaci. Do vedení se ale dostala až ve 14. minutě, kdy skóroval po samostatné akci Kratochvíl. Hosté, kteří vyrovnávali hru svojí bojovností, se také tlačili před Uhrovu bránu, ale ze své časté střelby nic nevytěžili. Mrzet je to může hlavně v nevyužitých přesilovkách, v nichž to zkoušeli celkem třikrát.

Do druhé třetiny přidali domácí na tvrdosti v dohrávání osobních soubojů a tak se na ledě řádně jiskřilo. Hra byla pro častá vylučování a následné dohady často rozkouskovaná a ztratila na kráse. Nakonec to nejvíc odnesl meziříčský Vrána, kterého si rozhodčí vybrali pro trest do konce utkání. Ve 38. minutě se hostům podařilo vyrovnat Brožovou úspěšnou tečí Vondráčkovy střely. Druhou asistenci si připsal Milotinský. Škoda, že si hráči z Mezu v poslední vteřině nepohlídali domácího Mečiara, jenž dostal Světlou znovu do vedení.

Úvodní desetiminutovka poslední části byla ve znamení tlaku HHK, ale góly dávala Světlá. Ve 42. minutě využil zaváhání hostů v rozehrávce Kratochvíl a ve 48. minutě přidal čtvrtou branku HC povedenou střelou Kořínek. Hosté se sice nevzdávali a stále bušili do soupeřovy obrany, ale zradila je střelba.V 51. minutě dostali možnost hrát dvakrát po sobě přesilovku 5 proti 3. Jeden gól v ním ovšem na srovnání stavu nestačil. Postaral se o něj Štěpánek po přihrávkách Vondráčka a Pejchala. Svoje vítězství si už potom Světlá udržela a díky lepší produktivitě brala všechny tři body.

Další výsledky 10. kola:

Humpolec – Telč 10:3
Velká Bíteš – Pelhřimov 2:11
Ledeč nad S. – Náměšť nad O. 6:5 PP
M. Budějovice – Chotěboř 4:3 PP

Příští kolo máme volno. Další utkání odehrajeme v neděli 3.12.2023 na domácím ledě s Chotěboří. Začátek bude v 17.45 hodin.