Zour - Vrátný, Bříza, Vácha, Kasalý Dominik, Hadrava Martin, Vysloužil, Votápek, Dvořák, Hadrava Marek, Šulák, Kasalý Filip, Srnský, Port, Glejtek, Šťáva, Pospíchal, Štěrba, Machovský, Cejpek, Kochrda
Mašek - Koželuh, Smejkal - Kuřátko, Orsech - Viskot, Hammer - Sobotka, Štěpánek, Pejchal - Burian Martin, Broža, Milotinský - Vrána, Havliš, Bíbr
2. Dvořák (Bříza, Vysloužil), 3. Hadrava Martin (Kasalý F., Pospíchal), 28. Dvořák  (Vrátný, Šťáva), 29. Kasalý F. (Hadrava Marek, Hadrava Martin), 35. Dvořák (Vrátný, Šťáva), 42. Šulák (Votápek), 45. Vácha (Šulák, Votápek), 50. Šulák (Bříza), 52. Šťáva (Hadrava Martin), 60. Votápek (Hadrava Martin)
4. Orsech (Kuřátko, Pejchal), 8. Burian M. (Broža, Orsech), 12. Havliš (Sobotka, Viskot), 29. Broža (Orsech), 36. Broža (Sobotka), 50. Havliš (Milotinský), 59. Orsech (Havliš, Broža)
45:28
(0:0, 0:0, 0:0 - 0:0)
150
Mareček - Šťastná, Jelec

Utkání začalo očekávaným náporem domácího favorita a ani branky na sebe nenechaly dlouho čekat. Dvořák ve druhé a Martin Hadrava ve třetí minutě dostali Pelhřimov rychle do vedení. Ale už o minutu později snížil Orsech na 2:1. V 8. minutě se hostům podařilo využít přesilovku zásluhou Martina Buriana a když v minutě 12. minutě prostřelil domácího gólmana Havliš, rázem vedli meziříčští.

Branková přestřelka pak pokračovala i v prostřední části. Domácí hokejisté byli nadále lepším týmem, ale ve svojí útočné euforii zapomínali na zadní vrátka. Toho jejich soupeř svými výpady z obrany náležitě využíval. Ve 27. minutě vyrovnal Dvořák. Hned v následném střídání dostal hráče HHK znovu do vedení Broža, aby ještě v téže minutě znovu srovnal stav Filip Kasalý. Podobná situace se opakovala ještě na přelomu 35. a 36. minuty. To nejprve završil svůj hattrick domácí Dvořák, na nějž vzápětí odpověděl opět Ondřej Broža.

Až na začátku poslední třetiny odskočili Medvědi o dva góly. Ve 42. minutě Šulák a ve 45. minutě Vácha posunuli skóre na 7:5. Hosté to však zdaleka nevzdali. V 50. minutě dává jejich šestou branku Havliš. Hned po vhazování se ale znovu prosadil Šulák a osmým zásahem domácích tak v podstatě rozhodl zápas. O dvě minuty později se pelhřimovští radovali podeváté díky Šťávovi a zdálo se, že je to konečná. Hosté ale přeci jenom v předposlední minutě vykřesali naději, když na 9:7 snížil Orsech. Po buly se jim podařilo zajet do útočného pásma a odvolat Maška z brány. Po chybě na modré jim ovšem ujel Votápek, který definitivně stanovil stav utkání.

Další výsledky 14. kola:

Náměšť nad O. - Chotěboř 4:2
Humpolec - Ledeč nad S. 9:3
Bystřice nad P. - M. Budějovice 5:9
Telč - Světlá nad S. 4:2

V 15. kole Krajské ligy přivítáme na svém ledě mužstvo Telče. Hrát se bude v neděli 7.1.2024 od 17.15.