3. B tým
  5. Béčko si na domácím stadionu poradilo s Telčí
Béčko si na domácím stadionu poradilo s Telčí
8.1.2024 B-tým

Po vánoční přestávce zavítalo do Velkého Meziříčí mužstvo Telče. Jeho hráči se od úvodních minut dostali pod tlak domácího týmu. Ten hokejistům HHK vydržel s malými přestávkami po celou první třetinu.

Na první gól čekali diváci necelé tři minuty, kdy Sobotka poslal do úspěšného nájezdu Filipa Střechu. Na 2:0 zvýšil v 17. minutě Martin Burian nejhezčí akcí zápasu. Zpoza vlastní brány projel celým kluzištěm aby zasunul puk mezi nohy bezmocného hostujícího gólmana. Telč se také snažila hrát dopředu, ale její útoky končily většinou už na pozorné obraně jejich soupeře nebo v lapačce Petra Judy.

Druhá část probíhala v podobném duchu jako ta první. Meziříčští pokračovali v nátlakové hře do útočného pásma a opět dvakrát úspěšně zakončili. Ve 29. minutě dal jejich třetí branku Rozmarín po přihrávce Martina Buriana a sám Martin zvýšil o sedm minut později na 4:0. Asistence si připsali Viskot a Lukáš Smejkal. Dvě minuty před koncem třetiny se gólu dočkali i hosté. Po přihrávce Davida Smejkala skóroval Adam Kříž.

Poslední třetina začala očekávaným náporem hokejistů Sportovního klubu. Téměř celá první desetiminutovka se odehrála v obranném pásmu domácích. Jejich obrana těžce odolávala soupeřově tlaku a i opět spolehlivý Petr Juda se měl v brankovišti co ohánět. Celé to utnul v 50. minutě Sobotka, jehož nahození z mrtvého úhlu propadlo popáté do telčské klece. Nahrávkami mu přispěli Filip Střecha a Štěpánek. O minutu později sice ještě snížil David Smejkal na 5:2, ale to bylo ze strany hostí vše. Konečnou podobu výsledku dal v 56. minutě Chlubna po asistencích Koželuha a Štěpánka.

Náměšť nad O. – Světlá nad S. 0:7

V příštím, 16. kole KLMV, zajíždíme v sobotu 13.1.2024 do Bystřice nad Pernštejnem. Začátek zápasu bude v 17.30 hodin.