HC Spartak Velká Bíteš "B" - HHK VM "B"  0:5 (0:1, 0:2, 0:2)

Sestava HC Spartak Velká Bíteš 'B':

Chadim (Škoda Miroslav) – Marek, Škoda Jiří, Budín, Dvořák, Komínek David, Fischer Tomáš, Nič, Urbánek, Zelinka, Burian Pavel, Frantl, Dočkal, Burian Luboš

Sestava HHK Velké Meziříčí 'B':

Štourač – Střecha Libor, Pokorný - Peterka, Bradáč – Buďa, Burian Martin – Smažil - Kudláček J., Štěpánek, Šoukal – Smejkal, Tůma Martin, Vrána – Chlubna, Barák, Tichý - Bernat

Branky: 14. Střecha T. (Střecha L., Pokorný), 26. Chlubna, 29. Střecha T. (Kudláček J.), 47. Kudláček J. (Střecha L., Štěpánek), 49. Chlubna (Barák)

Rozhodčí: Pekárek – Erat, Mareček
Vyloučení: 6:3
Využití: 0:0, v oslabení 0:0
Střely na branku: 28:38
Diváci: 36

Zápasy dvou béček v Krajské soutěži jsou především bojem od první do poslední minuty a nejinak tomu bylo i v jejich posledním utkání. Hosté z Meziříčí byli lepší ve všech herních činnostech, ale Bíteš to nahrazovala bojovností a obětavostí. Výsledek sice vypadá jednoznačně, ale vítězové to vůbec neměli zadarmo.

Skóre otevřel ve čtrnácté minutě, po nahrávkách Pokorného a Libora Srřechy, Tomáš Střecha. Protože další šance už oba gólmani pochytali, skončila úvodní část 0:1.

Ve 26. minutě přidal druhou branku HHK Chlubna po samostatné akci. O tři minuty později, z nejhezčí akce zápasu, zvýšil Tomáš Střecha na 0:3. Sám projel až před Chadimovu svatyni, přihrál na levou tyč Jířímu Kudláčkovi a ten mu to vrátil před prázdnou bránu. Třetina se pak dohrála víceméně mezi oběma brankami a až na výjimky bez zakončení.

Na další změnu stavu si museli diváci počkat až do poloviny poslední části. Nejprve ve 47. minutě Jiří Kudláček proměnil pěknou kombinaci Štěpánka a Libora Střechy. Dvě minuty nato pověsil Chlubna bekhendem pod víko Barákovu náhru a stanovil tak konečné skóre zápasu.

Zajímavostí bylo množství přesilovek 5:3. Domácí ji měli jednou a jejich soupeř dokonce třikrát! Jejich proměňování však bylo problémem na obou stranách. Kaňkou na utkání pak bylo zranění kolene bítešského Luboše Buriana, pro něhož byla povolána sanitka.

Výsledek 5. kola:
Bystřice – Zástávka 2:7 Náměšť – volno

V příštím kole máme volno. Hrát budeme až za 14 dní, v sobotu 17.11.2018. Představíme se v Rosicích, kde budeme od 17.30 hodin hrát se Zastávkou.