HC Zastávka – HHK VM „B" 4:5 SN (0:1, 1:2, 3:1 - 0:0 - 0:1)

Rozhodčí: Sibera – Dvořák, Mezlík
Diváků: 32
Poměr střel: 28:49

Branky: 38. Lesonický (Burian J.), 52. Šedý (Kozárek), 55. Lesonický (Fiala), 56. Stromecký (Šedý) - 11. Štěpánek (Střecha L., Pokorný), 28. Šoukal (Štěpánek, Střecha L.), 30. Chlubna (Štěpánek), 54. Smejkal (Střecha L., Burian M.), rozhodující nájezd Kudláček J.

Vyloučení: 5:4
Využití: 0:2
Oslabení: 0:0

Zastávka: Vybíral (Bašus) – Fišer, Fiala, Stromecký, Šedý, Lesonický,
Gejdoš, Kozárek, Burian Josef, Kliner, Soběský, Bednář, Jelínek, Švestka, Mikule, Provaz

V.M. „B": Štourač (Hladík) – Pokorný, Střecha Libor - Burian Martin, Bradáč – Smažil - Kudláček Jiří, Štěpánek, Šoukal – Smejkal, Tůma Martin, Vrána – Chlubna, Barák, Tichý

Téměř ve stejný den před třemi roky ( 14.11.2015 ) vyhrálo meziříčské béčko v Rosicích naposledy. Také tehdy to bylo po nájezdech, ale v sobotu, podle průběhu utkání, hosté vlastně o bod přišli.

Od úvodního hvizdu byli hráči z Mezu lepším týmem. Až na několik okének v obranné činnosti se jim dařil aktivní nátlakový hokej s častou střelbou na Vybíralovu bránu. A jen díky domácímu gólmanovi nerozhodli hosté o výsledku zápasu už po dvou třetinách. Skóre načal v jedenácté minutě Štěpánek. Svým důrazem před bránou zužitkoval akci Pokorného a Libora Střechy.

Další změna stavu přišla v polovině druhé části. Ve 28. minutě zvýšil po přihrávkách Libora Střechy a Štěpánka na 0:2 Šoukal. To bylo v přesilovce 5:3. O dvě minuty později pak Chlubna přidává třetí gól, když si další asistenci připsal Lukáš Štěpánek. Domácí hokejisté se herně trápili a když už se dostali ke střele, tak jim v cestě stál pozorně chytající Štourač. Překonat jej se jim tak podařilo až dvě minuty před koncem zásluhou Lesonického po nahrávce Josefa Buriana.

Obraz hry se začal postupně měnit v závěrečné desetiminutovce. V 52. minutě snižuje Šedý na 2:3. O dvě minuty později je to znovu o dvě branky. Po kombinaci Martina Buriana a Libora Střechy využívá přesilovku Smejkal. Vzápětí na to se trefuje neskutečně pod víko Lesonický a z dalšího protiútoku náhle obživlá Zastávka srovnává na 4:4. Do konce základní hrací doby se už skóre nemění. Škoda. Pátý gól hostů přišel těsně po závěrečné siréně. Ale zápas ještě neskončil. V prodloužení tři na tři nepomohla béčku HHK ani početní výhoda. Rozhodli tak až v samostatných nájezdech. Trefili se za ně Libor Střecha a Jiří Kudláček a protože z domácích byl úspěšný pouze Lesonický, tak si zaslouženě odvezli dva body.

Další výsledek 7. kola:
Náměšť - V. Bíteš „B" 8:0
Bystřice - volno

Výsledky 6. kola :
V. Bíteš „B" – Zastávka 5:4 po SN
Bystřice – Náměšť 1:3

V příštím kole vyzveme lídra soutěže, který ještě neztratil ani bod. V neděli 25.11.2018 přijede Náměšť nad Oslavou. Začátek v 17.30 hodin.